DİYET LİSTESİ SATIN ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

1 Paketlerimizden birini seçin
2 Formu doldurun ve satın alın
3 Ön görüşme için sizi arayalım

Diyetisyenlerimiz ön görüşmeden sonra diyet listeniz hakkında bilgi vermek için size yeniden arıyor ve detayları iletiyor.

ÇAĞRI MERKEZİ

Hafta İçi: 09.00-18.00
0262 606 0 160
destek@diyyet.com

Bölgesel Yağlanma Nedir? Bölgesel Zayıflama Mümkün müdür?

Beslenme uzmanlarının danışanlarından en sık aldığı isteklerdendir bölgesel zayıflama diyetleri veya yöntemleri. Yada spor koçlarının günde 3 5 kere karşılaştığı bölgesel zayıflama hareketleri ile ilgili sorular.

Bölgesel zayıflama ve beraberinde ortaya çıkan piyasa diyetleri, tarifler, ilaçlar, kremler doğruluk payı olmayan çözümlerdir. Doğru bilinen bu yanlışlara bir açıklık getirelim.

Doğru kelimelerimiz "Genetik yağlanma"'dır.

Her bireyin genotip özellikleri birbirinden farklıdır. Genler fenotipleri ortaya çıkarır. Dolayısıyla dünya üzerindeki insanların her birinin dış görüntüsü birbirinden farklıdır. Aynı tip insanla yada aynı tip bir ırkla karşılaştığınız oldu mu ? Her insan bu kadar özelken vücut analizlerinin aynı olmasını ve bunu bir genelleme ile "Bölgesel yağlanma" olarak nasıl kabul edebiliriz ?

Şöyle bir düşünün; annenizi, babanızı, ablanızı, ananenizi, halanızı yada teyzenizi. Yoksa onlarında mı göbek bölgesi sorunu var yada basen veya üst kol yahut bacak bölgesi. Sizce bu bir tesadüf olabilir mi ?

Bireylerin kalıtım özellikleri vücut yağ dağılımını etkiler. Yani bu bir tesadüf değil. Fazla kilonun temelinde vücut yağ oranının normal kabul edilen sınırların üstüne çıkması yatar. Bu durum arttıkça fazla kilo gözle görülebilir bir boyuta gelir. Bazı bireylerde bu fazla yağ basen bölgesinde kimi bireylerde göbek bölgesinde kimi bireylerde kollarda yada bacaklarda görülebilir. Bazı bireylerde ise vücutta eşit bir yayılım gösterir. Kişi her bölgesinde eşit kalınlaşma gösterir. Bu grup kişiler şanslıdır diyebiliriz.

Peki çözüm nedir ? Tek ve kesin çözüm; vücut yağ oranınızı kabul edilen normal sınırlara çekmektir. "Olmam gereken kilodayım ama hala göbeğim var." diyenleri duyar gibiyim. Bir ekstra eklemek istiyorum. Tartıda gördüğünüz kilo gerçek kilonuz değildir. Bölgesel kilolarından kurtulamadığını düşünen bireylere yapılan ayrıntılı vücut analizlerinde aslında vücut yağ oranlarının olması gerekenden fazla olduğu görülmektedir. Tartıdaki rakamın azalması sizi yanıltmasın. Vücudunuz sadece yağdan oluşmuyor. Kas veya su kaybediyor olabilirsiniz. Biz vücut yağ oranını azaltan bireylerin kilo verdiğini kabul ediyoruz.

Toparlarsak; vücut tipinize göre kilo sorununuz hangi bölgenizde olursa olsun vücut yağ oranınızı normal sınırlara çektiğinizde bu probleminizde ortadan kalkacaktır.

Sağlıklı günler..

 

Bu yazıya kaç puan verirsiniz:

16 kişi oy kullandı

YENİ KAYIT OLUŞTUR

PAROLA YENİLEME

TOP