DİYET LİSTESİ SATIN ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

1 Paketlerimizden birini seçin
2 Formu doldurun ve satın alın
3 Ön görüşme için sizi arayalım

Diyetisyenlerimiz ön görüşmeden sonra diyet listeniz hakkında bilgi vermek için size yeniden arıyor ve detayları iletiyor.

ÇAĞRI MERKEZİ

Hafta İçi: 09.00-18.00
0262 606 0 160
destek@diyyet.com

Hizmet Sözleşmesi

Teknoarge Teknoloji Bilişim Turizm İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Mesafeli Satış Sözleşmesi / Hizmet Sözleşmesi'dir.
 
Madde - 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, asağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı "Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun"un "Mesafeli Satış Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usullerı Hakkında Yönetmelik" hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.
 
Madde - 2 /  SATICI BİLGİLERİ
Ünvanı: Teknoarge Teknoloji Bilişim Turizm İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti.  (Bundan sonra diyyet.com veya SATICI olarak anılacaktır)
Adresi: Ömerağa Mah. Alemdar Cad. Soydan İş Mrk. Kat 2 No 90 İzmit Kocaeli
 
Madde - 3 / ALICI BILGILERI
Adı -Soyadı / Ünvanı:
Adresi:
Telefon:
E-posta:
 
Madde - 4 / SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ
Mal/ürün veya hizmetin; türü, miktarı, adedi, satış bedeli ve ödeme şekli aşağıda belirtildiği gibidir.

Sipariş No:
Mal / Ürün / Hizmet Türü:
Adedi: 1
Satış Fiyatı (KDV dahil):
Ödeme Şekli:
Fatura Adresi:
 
Madde - 5 / GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4'te belirtilen sözleşme konusu ürünün/hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2 - Sözleşme konusu ürün/hizmet, "diyet listesi hazırlama" ise siparişin verildiği günü takip eden ilk mesai gününde elektronik ortamda, diğer ürünler için yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer alan ön bilgiler içinde belirtilen süre zarfında alıcı veya gösterdigi adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün/hizmet, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı diyyet.com sorumlu tutulamaz.
5.4 - Diyyet.com, sözleşme konusu ürünün/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözleşme konusu ürünün/hizmetin teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, diyyet.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6 - Ürünün/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini diyyet.com'a ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde diyyet.com'a göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.
5.7 - Diyyet.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü/hizmeti süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün/hizmetin varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, diyyet.com 10 iş günü içinde alıcıya ait kredi kartı çekiminin iptali ve ilgili tutarın alıcıya iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI'ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı diyyet.com sorumlu tutulamaz. ALICI, bankaların kredi kartına iade işlemini 3 ila 4 haftaya kadar uzatabileceğini, diyyet.com'un bu süreci hızlandırmak için hiçbir şey yapamayacağınız peşinen kabul eder.
5.8 - ALICI ve/veya ALICI'nin teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerın arızalı veya bozuk olması durumunda, gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler diyyet.com'a, ALICI tarafinin teslim aldığı tarihten başlayarak 15 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri diyyet.com tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 15 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü kendisi tamir ettirir.
5.9 - Diyyet.com, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
5.10 - İş bu sözleşme, ALICI tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve sipariş ödemesi yapıldıktan sonra geçerlilik kazanır.
 
Madde - 6 / CAYMA HAKKI
6.1 - ALICI, diyet listesi satın aldığı durumlarda, diyet listesi kendisine elektronik ortamda teslim edilene kadar siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Diyet listesi kendisine teslim edildikten sonra iptal hakkını kullanamaz. İptal hakkının kullanılabilmesi için diyet listesi teslim edilmeden, müşteri hizmetlerimize bilgi vererek diyet listesi hazırlanma sürecini durdurur. Ardından diyyet.com'a elektronik posta ile bildirimde bulunulması gerekmektedir.
6.2 - İade işlemleri ürün/hizmet bedeli iadesi 10 iş günü içinde yapılır. Eğer ödeme kredi kartı ile yapıldıysa ALICI'nin kredi kartına iade edilmesi için diyyet.com ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün/hizmet bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayi diyyet.com sorumlu tutulamaz.
6.3 - Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kitap, DVD, VCD, CD ve diyet listesi ürünlerinin/hizmetlerinin teslim edildikten sonra iadesi kabul edilmemektedir, bu ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.
 
Madde - 7 / YETKİLİ MAHKEME
İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nin veya diyyet.com'un yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

YENİ KAYIT OLUŞTUR

PAROLA YENİLEME

TOP